Aktuální bezpečnostní situace v krupských školách

Zdroj: https://www.krupka-mesto.cz/aktualni%2Dbezpecnostni%2Dsituace%2Dv%2Dkrupskych%2Dskolach/d-17630

V souvislosti s šířením anonymních výhružných zpráv a hrozeb, které v poslední době obdržely tisíce škol nejen v České republice, chce vedení města Krupky ubezpečit rodiče dětí a žáků i veřejnost, že se situací intenzivně zabývá a nebere ji na lehkou váhu.

Na městském úřadě dnes proběhla schůzka ředitelů všech základních i mateřských krupských škol a rádi bychom ujistili rodiče i občany, že bezpečnost dětí a žáků je pro všechny absolutní prioritou.

Ředitelé škol jsou v kontaktu nejen se svými zřizovateli, ale také s příslušníky Policie ČR a celou situaci pečlivě monitorují. Po každé anonymní hrozbě vždy probíhá prohlídka celého objektu školy, a to nejen za účasti zaměstnanců škol, ale také za účasti Policie ČR.

Každé anonymní oznámení vedení města společně s řediteli škol a školek řeší a vždy postupuje v kooperaci s Policií ČR a respektuje její pokyny. Vedení všech škol a školek zároveň komunikuje se zákonnými zástupci dětí i žáků a všichni zaměstnanci mají jasně dané instrukce, jak v podobných případech postupovat. O děti i žáky je v době vyučování vždy řádně postaráno.

Chceme ujistit rodiče i veřejnost, že situaci aktivně řešíme, jsme v kontaktu s bezpečnostními složkami státu a nadále jim poskytujeme součinnost. Vedení města bude pokračovat také ve spolupráci s řediteli škol a školek, a to především na aktualizaci krizových plánů s ohledem na nové výzvy a bezpečnostní hrozby.

Policie ČR vyhodnotila stávající hrozby jako nízké riziko. Pravděpodobným důvodem šíření těchto výhružných zpráv je znejistění společnosti a vyvolání strachu. Proto žádáme veřejnost i rodiče dětí a žáků o zachování klidu.

Děkujeme!